Charakteristika školy

Naše mateřská škola je odloučeným pracovištěm právního subjektu Masarykovy základní školy a Mateřské školy. Nachází se ve velmi pěkné a klidné okrajové části Hradce Králové, dříve samostatné obce Plotiště. Mateřská škola je umístěna v historické budově bývalé základní školy. Díky rozsáhlé rekonstrukci v roce 2009 jsou v ní čtyři krásné, světlé, nově vybavené třídy. V roce 2012 proběhla u školky plánovaná výstavba velkého dětského hřiště.

V přízemí jsou dvě třídy našich nejmenších. Dále šatny, výdejna jídla a po základní škole nám tu zůstala krásná tělocvična. V prvním patře jsou další dvě třídy pro starší děti a předškoláky, jedna třída pro nadstandartní aktivity, dvě samostatné ložnice, jídelna a výdejna jídla.

Obědy se dovážejí z vývařovny ZŠ Svobodné Dvory.

Otevření MŠ

Vážení rodiče,
v pondělí 12.4. naše mateřská škola zahajuje provoz pro děti s povinnou školní docházkou (poslední rok docházky - předškoláci).

Žádáme rodiče, aby děti přivedli do školky nejdéle v 8:15 hod.

Všem předškolním dětem budou automaticky nahlášeny obědy. V případě potřeby (pokud dítě nenastoupí do MŠ) si rodiče obědy odhlásí sami nejdéle do neděle 11.00 hodin.

Prosíme rodiče, aby nahlásili skutečnost, zda dítě nastoupí či nenastoupí do MŠ na tel. č.: 725099624.

Těšíme se na vás.
Těšíme se na vás.

Další informace zde:

Zápis do MŠ 2021

Vážení rodiče,
veškeré informace ohledně letošního zápisu do MŠ Plotiště a MŠ Plácky, naleznete v sekci "Zápis 2021".

Informace k zápisu dětí do 1. tříd ZŠ