Charakteristika školy

Naše mateřská škola je odloučeným pracovištěm právního subjektu Masarykovy základní školy a Mateřské školy. Nachází se ve velmi pěkné a klidné okrajové části Hradce Králové, dříve samostatné obce Plotiště. Mateřská škola je umístěna v historické budově bývalé základní školy. Díky rozsáhlé rekonstrukci v roce 2009 jsou v ní čtyři krásné, světlé, nově vybavené třídy. V roce 2012 proběhla u školky plánovaná výstavba velkého dětského hřiště.

V přízemí jsou dvě třídy našich nejmenších. Dále šatny, výdejna jídla a po základní škole nám tu zůstala krásná tělocvična. V prvním patře jsou další dvě třídy pro starší děti a předškoláky, jedna třída pro nadstandartní aktivity, dvě samostatné ložnice, jídelna a výdejna jídla.

Obědy se dovážejí z vývařovny ZŠ Svobodné Dvory.

PLAVÁNÍ

Na základě vládního nařízení se výuka plavání do odvolání ruší.

HYGIENICKÉ NAŘÍZENÍ

Vzhledem k hygienickým nařízením je nutné, aby dospělí, kteří vstupují do budovy mateřské školy, měli nasazenou roušku. Nařízení se netýká dětí a zaměstnanců MŠ.

Děkujeme za pochopení.

ZMĚNA ÚPLATY ŠKOLNÉHO

Vážení rodiče,
od 1. 9. 2020 se zvyšuje částka úplaty za školné na 600 Kč měsíčně.
Předškolní děti a děti s odkladem povinné školní docházky jsou od úplaty osvobozeny.

Prosíme rodiče, aby si obědy nahlašovali dle potřeby.
Strava není automaticky přihlašena na další měsíc, na konci měsíce je potřeba si nahlásit stravu na další měsíc.

Od října bude strava přihlašována automaticky.